Типи професійних кавомашин для HoReCa

Сьогодні буде складно знайти заклад, де не продається кава. І щоб кавовий напій був по-справжньому смачним і ароматним, потрібно подбати про купівлю якісних кавових зерен і, звісно, професійного обладнання, без якого у сфері HoReCa ну просто не обійтися. 

Якщо ви поставили собі за мету купити професійну кавомашину, то вам навряд чи вдасться її швидко вибрати, оскільки ринок пропонує просто величезну кількість різних моделей. І якщо ви читаєте цю статтю, то можна з більшою ймовірністю припустити, що вам потрібна допомога в підборі обладнання. Тому пропонуємо відразу ж перейти до справи. 

Особливості вибору кавомашини для HoReCa

Спочатку потрібно відповісти на низку питань, які й підштовхнуть вас до вибору відповідного апарату для приготування кави. Ось три основні з них:

 • яка кількість клієнтів в середньому на день відвідує ваш заклад? У разі, якщо ви тільки плануєте відкриття кав’ярні або закладу громадського харчування, на який потік відвідувачів розраховуєте?
 • які кавові напої плануєте подавати? Можливо, ви обмежитеся кількома популярними видами кави, а можливо, вирішите розбавити асортимент авторськими напоями.
 • чи передбачений у штаті досвідчений бариста?

Відштовхуючись від потреб, можна починати підбирати кавовий апарат. Але тут потрібно враховувати ще один важливий момент – тип обладнання. А яким воно буває, розповідаємо далі.

Кавомашини для хорека: основні типи 

Попит на професійні машини досить високий, тому виробники пропонують моделі з тим чи іншим набором функцій. Однак умовно всіх їх можна розділити на три основні категорії.

 • Ріжкова кавомашина. Це класичний варіант, який є досить поширеним у багатьох закладах. Тут всіма процесами з приготування кави керує бариста. Безумовно, є моделі, які деякі функції беруть на себе, але здебільшого все здійснюється з безпосередньою участю людського фактора. 
 • Напівавтоматична кавомашина. Ці апарати прийшли на зміну ріжковим моделям. Вони значною мірою спростили та прискорили процес приготування кави. Вам навіть не потрібен професійний бариста, оскільки будь-який співробітник зможе впоратися з приготуванням напоїв. Помел кавових зерен, створення дивовижного напою за заздалегідь запрограмованим рецептом – всі ці функції виконує кавомашина. Так чому ж вона вважається напівавтоматичною? Процес створення пишної пінки залишається на боці вашого персоналу. Це єдине, що доведеться робити вручну. 
 • Автоматична або суперавтоматична кавомашина. Ці апарати для приготування кави можна зустріти повсюдно, їх навіть встановлюють у зонах самообслуговування на заправках і в супермаркетах. Професійні суперавтомати виконують абсолютно всі функції самостійно і готують ідеальну каву чашка за чашкою. Вам залишається тільки вибрати потрібний напій і дочекатися його приготування. 

Незалежно від того, який тип кавомашини ви виберете, потрібно насамперед звертати увагу на якість і надійність обладнання. Тому довіряти варто лише виробникам, які високо зарекомендували себе на ринку.

Кавомашини Franke – найкраще рішення для HoReCa

Швейцарська компанія Франке пропонує придбати професійні напівавтоматичні та автоматичні апарати для приготування кави. Ці кавомашини мають багато незаперечних переваг, які виграшно їх виділяють серед конкурентів:

 • стильний і водночас стриманий дизайн ідеально доповнить будь-який інтер’єр;
 • управління апаратом інтуїтивно зрозуміле, тому вам не доведеться тривалий час навчати персонал ним користуватися;
 • кожна приготовлена чашка кави буде такою ж смачною й ароматною, як і перша. Ви повністю виключаєте ризик появи ситуації, коли кава з якихось причин не вдалася. Всі процеси настільки налагоджені й автоматизовані, що вам не доведеться ні про що переживати. Стабільно висока якість кави гарантована;
 • обслуговування обладнання не потребує надзусиль. Система самоочищення в кавових апаратах Франке може бути повністю автоматизованою або ж може знадобитися лише ручне додавання мийного засобу, а з усім іншим апарат впорається самостійно; 
 • робота кавомашини досить тиха, а споживання електроенергії мінімальне;
 • обладнання стійке до різних видів ушкоджень (механічні та фізичні) і має високу надійність;
 • можливо вибрати модель з необхідною продуктивністю для обслуговування великої кількості клієнтів;
 • до кожної кавомашини можна підключити додаткові модулі, які ще більше розширять її функціонал. 

І це ще далеко не весь список переваг професійних кавомашин Franke. Тому, якщо ви шукаєте надійний, довговічний і багатофункціональний апарат для приготування кавових напоїв, наполегливо рекомендуємо віддавати перевагу перевіреним виробникам!